5 nippi, et restoranis käimine sujuvalt kulgeks

Paljudele inimestele meeldib restoranis käia, sest see pakub vaheldust kodutoidule ning lisaks mõnusale söögile on võimalik nautida ka head seltskonda ja toredat teenindust. Järgnevalt avaldame viis kasulikku nippi, et restoranis käimine muutuks veelgi mõnusamaks ja sujuvamalt kulgevaks tegevuseks. Head isu!

1. Külasta erinevaid toidukohti!

Sugugi mitte kõik restoranid pole ühest puust: leidub erinevate etniliste varjunditega toidukohti ja spetsiifiliste maitseelamuste saamisele orienteeritud paiku. Leidmaks just endale sobivaid paiku, tasub kindlasti külastada võimalikult palju erinevaid restorane. Niiviisi leiad lõpuks endale lemmiku, kus saad hakata püsivamalt käima ja ka oma sõpru või kallimat einestama viia.

2. Proovi olla ühes restoranis püsikunde!

See nipp on mõeldud eelmisele jätkuks. Kui oled juba paljudes kohtades käinud, siis lõpuks võiksid proovida, mis tunne on olla ühes restoranis püsiklient. Proovi võtta eesmärgiks, et sind tuntaks nimepidi ja ehk teataks peast ka sinu joogieelistust. Alguses võib tunduda sellise staatuse saavutamine keeruline, kuid tegelikult nõuab see lihtsalt pisut püsivust ja kohta, mis on sulle tõeliselt meeldima hakanud.

3. Käitu kõikide töötajatega viisakalt!

Mõned inimesed teevad suure vea, olles näiteks ettekandjaga viisakas, kuid jättes teretamata vahepeal restorani põrandat pühkiva koristaja. Tegelikult moodustavad kõik töötajad omavahel suure restoranipere, mis tähendab, et nad räägivad omavahel klientidest. Kui oled mõne töötajaga ebaviisakalt käitunud, siis võivad teisedki sellest peatselt teada saada.

4. Ära pelga üksi restoranis käimist!

Alati ei pea käima koos seltskonnaga restoranis. Kui tunned, et sul on veidi aega üle jäänud ja tahaksid tööpausil lõuna võtta kuskil üksi, siis ära väldi korralikumasse restorani minekut. Tänapäeval on üksi einestamine üha tavapärasemaks muutunud, nii et võid kindel olla, et mitte keegi ei vaata sinu peale imelikult. Pealegi saad tegeleda toitu oodates muude tegevustega, näiteks võid teha mobiiltelefoni abil spordipanuseid. Tänapäeval on spordipanuste tegemine muutunud niivõrd mugavaks, et seda saab teha isegi restoranis lõunarooga oodates.

5. Jäta korralikult jootraha!

Loomulikult ei tähenda see soovitus, et peaksid tasuma prae eest kahekordselt. Pigem tuleta endale alati meelde, milline õnnelik tunne võib olla klienditeenindajal, kes on oma tööd hästi teinud ja selle eest ka külastajalt väikese lisapreemia saanud. Kui reisid ringi erinevates riikides, siis uuri kindlasti alati järgi, kuidas konkreetses sihtkohas tipi andmisega reeglid on.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga