20 asja, mis raiskavad su raha

Pole küll midagi halba kvaliteetseete toodete eelistamises, ent brändi märk ei tähenda veel ilmtingimata, et tegemist on kvaliteetse tootega. LoteriipiletidIlmselt mõtled siinkohal, et “aga ma võin ju võita raha lotoga, kuidas see on raiskamine!”. KilekotidHiljutine Eestis leviv kilekotipaanika kõlab küll absurdselt, ent keskkond ei ole ainus, kes võidab sellest, kui me ostame ja kasutame vähem kilekotte. Selle asemel, et kulutada dieeditablettidele või salendavatele teedele, tee rohkem trenni ning toitu tervislikult.

Hoidu neist: viis asja, mis su sülearvuti hävimise.

. Raha laenud sula rahas; kiirlaenud postkontorisse. Kui su töökoht või kool on aga paari kilomeetri kaugusel, ei ole sul vaja sõita sinna autoga või bussiga. TransportRingi liikuma peab ning kindlasti ei ole hea mõte “jänest” sõita ühistranspordis selleks, et raha kokku hoida. Kahjuks aga on loterii vaid äri ning võiduvõimalus on väga väike – parimal juhul võidad tagasi summa, mille kulutasid. Kui lähed reisile, siis valmista endale süüa kaasa lennujaamas ootamise ajaks, selle asemel, et kulutada raha lennujaamas pakutavale toidule. Hoian finantsteemadel kätt pulsil ning jagan oma teadmisi ka sinuga, et sa saaksid saavutada parema rahalise olukorra ja teha parimaid otsuseid. TubakatootedSigarettide ostmine on sama hea kui raha ära põletamine, otseses mõttes. Toidu ülejäägidKindlasti mäletad, kuidas lapsena ema riidles, kui sa ei lõpetanud taldrikul olevat toitu. PaberarvedDigiajastul on lausa patt endiselt tellida arveid paberil. Need on mõeldud aja veetmiseks ning sul ei ole kindlasti eluliselt oluline järgmise leveli avamine väikese lisakulutuse eest. Kinnisvara laen Parnu; laen sularahs. Kallis liikluskindlustusLiikluskindlustus on kõikides kindlustusseltsides täpselt samasuguste tingimustega, seega pole mitte mingit mõtet kulutada sellele rohkem. Selle asemel, et kulutada pidevalt erinevatele uutele “vidinatele”, proovi vabatarkvara, mis töötab annetuste najal. KiirtoitKiirtoit ei ole halb üksnes su vööümbermõõdule, vaid ka rahakotile. 20 asja, mis raiskavad su raha. Bensiinijaama toit ja snäkidKui oled parasjagu sõidus ja lähed tankima, siis kipub ikka käsi haarama Snickersi või energiajoogi järgi. Selle asemel, et osta väljas käies vett, kanna endaga kaasas väikest pudelit kraaniveega.Kui sulle ei meeldi kraanivee maitse, siis võid näiteks osta veefilterkannu, mis puhastab vee erinevatest ühenditest ning lisamaitse jaoks pigista vette pisut sidrunit.

SUUR ABIMEES | 20 asja, mis sa Hiinasse reisides kindlasti.

. Salendavad tooted / dieeditabletidKahjuks tuleb tõdeda, et kõik tooted, mille pakendil on kirjas ilus lubadus paari nädalaga kaotada kümneid kilosid, on üksnes ilus lubadus ja ei midagi enamat. Osta skype krediiti; luutar.ee. Kõikidel teenusepakkujatel on valikus ka elektrooniline arve, ent kui sa ei ole palunud paberarvete saatmist lõpetada või sellekohast märget lepingus teinud, saad sa iga kuu tüütu paberarve, mille eest küsitakse teenustasu.

20 asja, mis raiskavad su raha -

. Aina rohkem tekib juurde ka põnevaid rakendusi ja tarkvara, mida sooviks hankida – enamus nendest programmidest aga ei paranda su elukvaliteeti. Selle asemel, et osta väljast kohvi, joo kodus kohvi ning tee endale termosesse kaasa. Ajakirjade / raamatute ostmineRaamatukogud ei ole loodud ilma asjata. Sul ei ole aga raske ise juustu või vorsti lõigata. Ebavajalikud meigitootedKaubamaja uus väljapanek kõige uuemate kreemide ja hooldustoodetega on kahtlemata ilus ning meelitav. Laen maa tagatisel; laen alates 19. BränditootedKahtlemata on tore osta kalleid bränditooteid, ent valge T-särk on ikka valge T-särk ka siis, kui sinna on brändi logo tikitud. Lennujaamas müüdavad tootedLennujaamad elatuvad turistide ostudest ning seega on kõik lennujaamas müüdav väga väga kallis. Kui sul on kõht tühi, siis osta korralikku toitu, mis on kasulik su kehale ja mõistusele ning ära andu tankla kiusatustele. Mängusisesed ostudSa võisid ilmselt juba aimata, et varem või hiljem on siin listis ka Candy Crush ja teised Facebooki mängud. Kuigi see ei tundu üüratu summa, siis on pudelivee ostmine üks kõige mõttetumaid lisakulusid, mis sa saaksid oma eelarves teha. 20 asja, mis raiskavad su raha.

Mobiilirakendused ja arvuti tarkvaraInternetiajastu on võimust võtnud ning enamus meie eludest on kolinud nutitelefoni ja sülearvutisse. PangakuludPangakaartide kasutamine võib osutuda kalliks lõbuks, kuna iga kord, kui võtad raha automaadist välja, rakenduvad pangakulud, rääkimata veel igakuisetest pangatasudest.

Märkused