Auto ostmine: liising või väikelaen?

Talle antaxe sealt mingi dokument mille ta võib siis kohe ostjale anda ja ostja läheb sellega arki ja saab enda nimele auto. Auto ostmine: liising või väikelaen. loodetavasti kirjutasin aruaadavaltMina just müün praegu autot, mille liising lõppeb kuu aja pärast. Kui liisingusse, siis ajavad liisingud omavahel asju minu meelest.Variant oli ka, et ostja kannab kogu summa müüjale, kes siis arveldab liisinguga, saab lõpetuspaberid ja koos vormistatakse arkis dokumendid. Nimelt liisingufirma saab teha arve kolmandale isikule ainult siis kui liisinguleping lõppeb. Minu meelest on see ostjale karmim versioon, sest müüja ei ole ju juriidiliselt auto omanik ja paberid ei pruugi liikuda ühe tööpäeva jooksul.Kui maksta otse liisingule arve alusel ja kontolt, siis jääb ju maksekinnitus alles.

Kas liisida auto firma või eraisiku nimele? - Perekooli Foorum

. niipalju kui mina aru sain siis on nii..

Liisingus oleva auto ostmine -

. Alles siis saab vormistada ost-müüki liisingufirmaga.

Auto liisimine ettevõttele | SEB

. Laenud ilma isiku tuvastamada; erinevad laenud. See on jälle ostjale riskantsem, sest raha liigub enne kui dokumendid.

Me olime küll müüa poole peal. Auto ostmine: liising või väikelaen. Autoliising smslaen; SMS laenu tuvastamine ID kaardiga. Reeglina liisingujääk ja turuhind on erinevad, eriti kui on suure sissemaksuga auto olnud.Müüja peab ka enne arve saamist liisingult tegema avalduse ennetähtaegse lepingu lõpetamise kohta. Ja siis järgmine päev saab ta paberimajanduse korda. Teine osa tuleb siis maksta kui minnakse ARKi vormistama, enne ei saa lihtsalt dokumente ega võtmeid kätte.Tahan veel täpsustada. Jääb arusaamatuks see rahade liikumine ja asjaajamine,seda enam kui müüal on veel palju maksta liisingule või siis taas, et tegi suure sissemakse eelnevalt.Siin oleneb, kas ostad liisingusse või kohe välja. Vaevalt et kellelgi on suvaliselt jäägi ulatuses raha vedelemas, et liisinguvõtjana raha kanda üle enne kui ostjalt raha tuleb.Tundub jube keerukas olla ostja rollis ja osta auto isikult kellel on liising peal. Samuti tuleb kokku leppida, kes maksab riigilõivu eest ja kuidas arveldatakse selles ulatuses, mida müüja ise soovib saada. Ehk ainult müüja saab arveldada liisingufirmaga. Mulle selgitati niiviisi, et liisingufirma saab teha ostjale arve jäägi ulatuses. Uus omanik peab tegema uue kindlustuse. Kui aga on ennetähtaegne lõpetamine, siis liiguvad rahad ikkagi läbi müüja. Starman annab laenu; laenud postkontorist sularaha ilma registreerimatta

Märkused