Kuidas turvaliselt lähedase laenule käendaja olla?

Kuidas turvaliselt lähedase laenule käendaja olla. Aga ka kaardi valdaja ise saab palju ära teha. Seepärast anname mõne lihtsa nõuande, kuidas kaardiandmeid kaitsta.   Martin Kõrv SEB kliendikommunikatsioonijuht Soovitame enne iga finantsteenuse lepingu sõlmimist tutvuda hoolikalt selle tingimustega ja vajaduse korral pidada nõu asjatundjaga. Toiming võtab aega vaid paar minutit, kuid annab kindluse, et ilma teie teadmata teie kontolt internetioste või kaarditehinguid välismaal sooritada ei saa. Pangad ja kaardiorganisatsioonid töötavad pidevalt selle nimel, et muuta oma kaardid ning makselahendused veelgi turvalisemaks. Sageli võivad säärased kirjad sisaldada viirusi, mis koguvad kokku arvutis oleva info või muudavad selle kasutuskõlbmatuks. Tehingut PIN-koodi või allkirjaga kinnitades kontrollige alati summa õigsust. Selle avalduse saate täita internetipangas, vastav viide on iga tehingu juures. Määrake limiidid oma tegeliku vajaduse järgi Kaardile saate kehtestada päeva ja/või kuu kasutuslimiidi. Liialt suur limiit, mida teil ei pruugi reaalselt kunagi vaja minna, annab eelise kaardiandmete kuritarvitajale. Pidage kaardi kasutamisel meeles järgmist Poes makstes või sularahaautomaati kasutades jälgige, et PIN-kood ei oleks sisestamisel teistele nähtav. Oma kaardi kehtivaid õiguseid võite tasuta vaadata ja muuta pangakontoris ning internetipanga menüüpunktis „Arveldamine” → „Kaardid”. Veenduge, et tegemist oleks autentse lehe, mitte selle koopiaga.. Lugege läbi juhised, lepingud, tingimused ja kõik muu, mis eeldab kaardi valdajapoolset aktsepteerimist ning kinnitamist. Nendes veebipoodides kuvatakse vastav logo. PIN-koodiga kinnitatud kaardimakset kaardi valdaja vaidlustada ei saa.

Ameeriklased tutvustasid Kevadtormil osalejatele Black Hawki ohutusnõudeid

. Kuidas turvaliselt lähedase laenule käendaja olla. Kõik väärtehingud tuleb vaidlustada eraldi. Sageli kaasneb ostu sooritamisega ka näiteks kuutasu, mida kaardi valdaja „nõusolekul” iga kuu kaardilt maha arvama hakatakse. Mida rohkem on liikvel kaardiandmeid, seda suurem ahvatlus on kurjategijatel need oma valdusesse saada.

Kuidas paigaldada jalgrattahoidikut veokonksule?

. Kontol olevast summast väiksem päevalimiit ei lase kõrvalisel isikul varguse või kaardi kadumise korral teie kontolt kogu raha kätte saada. Need on summad, millest suuremas väärtuses tehinguid vastavas ajavahemikus teha ei saa. Väärtehingute avastamisel tuleks kaart kohe blokeerida ja esitada kaarditehingu vaidlustamise avaldus.

Kuidas turvaliselt internetti kasutada? - Digitark

. Tutvuge ostu- ja tagastamistingimustega.

Varastatud kaardiandmetega proovitakse võtta välja sularaha või teha oste välisriikides, kus magnetribapõhised tehingud on veel võimalikud. Soovitame kahtlase sisuga kirju mitte avada ja kindlasti ei tohi alla laadida kirjades kaasas olevaid manuseid. Jätkutehingute tühistamiseks ja teenuselepingu lõpetamiseks tuleb esmalt pöörduda kaupmehe poole. PIN-koodi ei tohi kirjutada kaardile või hoida seda muul viisil salvestatuna kaardiga koos. Pangakaardi andmete sisestamine ja internetist ostmine Veebileht, kuhu te oma pangakaardi andmed sisestate, peab olema turvaline. Kust saab laenu votta kui olen volgnik; saarekaluri laenu kontor. phishing’u e-kirjad Võib juhtuda, et te saate kirja oma „pangalt”, kes väidetavasti korrastab andmebaasi ja palub teil selleks sisestada pangakaardi andmed. Kui te kaarti internetiostudeks või välismaal kasutamiseks parasjagu ei vaja, saate selle funktsiooni maha võtta. Vajaduse korral võite kaardi kasutuslimiiti mugavalt suurendada ja vähendada internetipangas, muudatus jõustub kohe ning on tasuta. Teile võib saabuda „rahvusvahelise kaardiorganisatsiooni” kiri palvega sisestada oma kaardi andmed, et kontrollida selle turvalisust või hoopis osaleda loteriil. Need on ilmselged katsed meelitada Teid sisestama oma pangakaardi andmeid selleks, et neid hiljem kuritarvitada. Avarduvate võimalustega kaasnevad paraku suuremad ohud. Tingimustes võib olla märgitud, et teenus on kolm kuud tasuta ja alates neljandast kuust tasuline jne. Selleks kontrollige lehe URL-aadressi. PIN-kood on kaardi elektrooniline allkiri. Teenindaja ei tohi minna kaardiga tagaruumi. Vajaduse tekkimisel võite vastava funktsiooni tagasi panna. Kaardimakse tuleb teha kaardi valdaja juuresolekul.

Märkused